сторінка 6 гдз 8 клас українська література Авраменко О. М. 2021


Розв'язання:

1. Пізнаючи дійсність, митці оперують передусім
А фактами
Б цифрами
В образами
Г поняттями


2. Предметом матеріальної культури є
А казка Івана Франка «Фарбований Лис»
Б філософські праці Сократа
В молитва «Отче наш»
Г хата під стріхою


3. Предметом духовної культури є
А Золоті ворота в Києві
Б гривня – старовинна монета
В пісня «Стоїть явір над водою»
Г мотовило – пристрій для змотування ниток, пряжі.


4. Чим відрізняється художній спосіб пізнання дійсності від наукового?
У науці індивідуальне не враховують: економісти й соціологи досліджують життя людини, види її діяльності. А в художньому образі поєднується загальне й індивідуальне: люди (загальне) мають імена (індивідуальне), свій характер, по-різному сприймають світ. Наука робить людину фахівцем, а мистецький твір ознайомлює її з добром і злом, прекрасним і потворним


5. Як наука може впливати на мистецтво, а мистецтво – на науку?
Буйна фантазія письменника створює), а науковця розробляє, втілює його у життя. (килим – літак, оживлення людини – пересадка органів, втрата якоїсь частини тіла – протезування. Наука ж допомагає дещо змінити або прискорити у мистецтві (малюнок - фото).


6. Хто з відомих людей прославився і як науковець, і як митець?
Леонардо да Вінчі., І. Труш. Іван Франко., Геді Ламар.


7. На які види поділяють культуру?
Духовну (мистецтво • філософія • наука • релігія)
та матеріальну (сукупність матеріальних цінностей: • предмети • пристрої • споруди)


8. Що ви знаєте про давні українські книги? Яке значення вони мають у духовній культурі суспільства?
Книги відображають історичні події нашого минулого, у них зберігаються код нації: культура, традиції, мова. Книжка є предметом матеріальної культури, проте її зміст розкриває здобутки духовної культури, а саме: шедеври мистецтва, наукові відкриття, філософські проблеми й моральні цінності, які культивує релігія. Мистецтво, зокрема художня література, відкриває свою істину – істину прекрасного, відтворюючи ознаки гармонії та емоційності, дає образну картину світу. Наука досліджує реальний світ, людину, її свідомість, сприяє.


9. Які сфери охоплює духовна культура?
Духовна: (мистецтво • філософія • наука • релігія)


10. Яка з названих сфер вам найближча? Обґрунтуйте свою думку.
Мистецтво, бо мета його є вдосконалення людини та суспільства, в якому ця людина існує.
Філософія, бо встановлює свої істини шляхом дослідження і доведення.
Наука, бо змушує шукати істину, шляхом фактів та досліджень.
Релігія, бо змушує пізнати різницю між добром та злом та змінити себе для себе та для оточення.


11. Уявіть, що ви художник (художниця) і вам дали завдання оформити обкладинку до підручника із фізики й збірки поезій В. Симоненка. Словесно опишіть дизайн цих книжок.
Підручник з фізики: обкладинка синього кольору, розділена навпіл червоною лінією. Зліва розміщені фото : падіння каменя, кипіння води у колбі, блискавка, рух транспортних засобів та веселка. Справа : вгорі – автор, посередині – клас (8, 9, 10…), внизу рік видання.
Збірка поезії В. Симоненка. Яскрава обкладинка шоколадного кольору, де посередині написано каліграфічним шрифтом великими золотими літерами ім’я та прізвище письменника. Меншими літерами: збірка віршів, а вище над прізвищем, у куточку зліва портрет письменника, теж золотом. А у протилежному кутку: відкрита книга та олівець поруч- золотом.

12. Фразеологізмом без роду й племені називають людину невідомого походження, без родинних зв’язків. Напишіть невеликий роздум, підтвердивши або спростувавши думку: «Якби не книжки, то був би наш народ без роду й племені».
Якби не книжки, то був би наш народ без роду й племені.
Я вважаю, що без минулого немає майбутнього. Чому я так думаю? Людину, яка не знає про своє походження, культуру, історію героїчного минулого, можна назвати людиною без роду та племені. У таких відомих давніх книгах, як – от: Остромирове Євангеліє, «Руська правда», «Літописи», «Повість минулих літ», «Слово про похід Ігорів» - ми можемо знайти ті відповіді на питання, які турбують нас, бо це книжки – збірки про минуле нашої держави. Якими були наші пращури, як будувалася та розвивалася Київська Русь розповідає «Повість минулих літ». За якими законами держава жила – «Руська правда», а от сміливість, героїзм, жіноча вірність розкривається у «Слові про похід Ігорів», Остромирове Євангеліє доносить звуки рідної мови, релігійність народу. Наші славні князі: Володимир, Святослав, Ігор, Ярослав Мудрий, Ольга, творці абетки Кирило та Мефодій, філософ Григорій Сковорода, захисники України Сагайдачний, Хмельницький, Скоропадський, С. Бандера – то чи ми без роду й племені? Ні! Ми народ, який існує, любить та відстоює свою свободу, будує державу, а приклад беремо з наших пращурів, читаючи книжки та роблячи висновки.


Д/З
Напишіть роздум на тему «Які переваги має паперова книжка, а які – електронна?» (до 1 с.)
Яку ж обрати книжку: паперову чи електронну? Питання доволі складне. Однозначно визначитися не можливо. «Чому?» – запитаєте ви. Спробую пояснити. Корисна інформація чи художній твір, поезія – все це може вміститися на одному електронному пристрої мого смартфона. І це дуже зручно! Місця не треба відводити окремо у валізі, сумці, машині… Та й на собі не тягти, а коли читаєш, то шрифт можна змінювати – ось перевага електронної книжки! Все, вирішено, тільки електронна! Але з іншого боку… Ноги чомусь несуть до книжкової крамниці, а руки беруть з полиці книжку. Яка ж вона гарна! Яскрава обкладинка, м’який, гладенький папір приємний на дотик, свіжий запах фарби…Мимоволі відкриваєш, листаєш, читаєш… Замальовки до епізодів цікаві, яскраві, неповторні, нумерація сторінок, перша велика літера з вензелями, а шрифт, якщо треба більший, то нічого – окуляри є для зручності! І ти вже танеш, йде на касу… Продавець тобі запаковує товар, перемотує атласною стрічкою, і подарунок готовий! Для зручності обираємо електронну книгу, а для душі – паперову.


Новинка!
ГДЗ 8 клас українська література Авраменко О. М. 2021 ГДЗ українська література 8 клас Слоньовська О. В. 2021